2. kolo Play-off ŽBL 2024, ne 24. 3. 2024, 16:00

Sokol Hradec Králové

Čuperková, Effangová, Šubrtová, Vojtíková, Zeithammerová, Bolardtová, Brožová, Leopoldová, Velichová, Vlčková, Vydrová

BLK Slavia Praha

Hanušová, Ježková, Rokošová, Suchanová, Žílová E., Žílová M., Helebrantová, Lukačková, Seifrtová, Špeldová, Zukanović

Do utkání lépe vstoupily Pražanky, které již od úvodních vteřin dávaly jasně najevo, že ani v druhém zápase nenechají soupeřkám nic zadarmo. Dva rychlé koše vstřelila Hanušová a i díky jejím trefám vedlo po prvních deseti minutách BLK 21:12.

Domácí Sokol ale před koncem prvního poločasu rapidně přidal a s postupem času začal mazat slávistický náskok. Minutu a půl před pauzou se pak Východočešky dostaly do vedení. Brožová trefila koš na 32:21.

Třetí čtvrtina začala rychlým nástupem Hradce, který zvýšil své vedení už na rozdíl jedenácti bodů. Po koších Štěpánky Ježkové a excelentně hrající Aleny Hanušové se však začal domácí náskok rychle tenčit. Výsledek po třetí části byl o čtyři body ve prospěch domácích.

Když Rokošová po dvaadvaceti vteřinách opět přesně zamířila do koše, byly svěřenkyně Dušana Medveckého doslova na dostřel. Rychlou odpověď však předvedla Vojtíková, která zásahem za tři body dočasně uklidnila svůj celek.

Tlak Slavie stále sílil. Když navíc Hanušová proměnila dva trestné hody, bylo skórę opět vyrovnané. Oba celky se následně dlouho tahaly o výhru, nakonec to ale lépe dopadlo pro Slavii, která si připisuje první výhru ve čtvrtfinálové sérii.

Nejlepší hráčkou byla Alena Hanušová. Ta zaznamenala neuvěřitelných devětadvacet bodů, ke kterým přidala jedenáct doskoků a dvě asistence.