ČF3 Play off ŽBL 2023, so 25. 3. 2023, 20:15
79:78p 19:27, 24:15, 11:12, 15:15 - 10:9

Levhartice Chomutov

Bartoňová, Kadlecová, Krejzová (C), Satoranská, Wynn-Pollard - Brejchová, Ceralová, Fučíková, Hibalová, Jorová, Kovtun, Staňková

BLK Slavia Praha

Aulichová, Beasley, Clarke-Nicholas, Rokošová, Suchanová - Čípková (C), Helebrantová, Lukačková, Mircová, Přibylová, Zítková

Začátek byl přitom jako z říše snů. Skóre z čáry trestného hodu otevřela tradiční opora Brandy Beasley, na kterou navíc dvoubodovými hody navázal trojlístek Aulichová, Nicholas a Rokošová. Hráčky ze základní rotace tak začaly zápas velmi dobře, za stavu 8:0 si domácí trenér Jozef Rešetár musel vybrat oddechový čas a až ve třetí minutě reagovala košem jeho svěřenkyně Pollard.

Když před polovinou úvodní části Kateřina Suchanová trefila trojku a další body přidala Beasley, narostl rozdíl už na 15:2. Akcie soupeře držela znovu Pollard, která tahala Chomutov z problémů a podařilo se jí dát prvních osm týmových bodů. Její výkon přece jen vrátil Levhartice zpět do utkání, kouč Dušan Medvecký správně reagoval za stavu 19:13 z pohledu BLK oddechovým časem. Ještě v poslední minutě zvládla hezkou trojku Eliška Mircová a na světelné tabuli svítilo skóre 27:19.

Jenže v krátké přestávce se basketbalistky ze severu Čech přece jen trochu zklidnily. Už po 14 sekundách přišel faul Rokošové, ta ovšem z další protiakce sebevědomou prací na pivotu vrátila ztracené body. Mircová pak výběr slovenského trenéra zchladila další trojkou, jenže ve 13. minutě už Krejzová snižovala na 30:32.

Pražský celek opustila dřívější pohoda v zakončení. Dokumentovala to situace z 15. minuty, kdy ani pět útočných doskoků při jediné akci nepřineslo hod do obroučky. A opět následoval trest z ruky Krejzové, která srovnala na 34:34. Beasley sice krásným dvojtaktem ještě dostala Slavii do vedení, ale po několika střídavých úspěších na obou stranách v poslední vteřině úvodní půle poprvé přetáhla skóre na stranu Chomutova sestřenice slavného českého basketbalisty Monika Satoranská. Slávistky ztrácely – 42:43.

Do další poloviny ovšem vstoupil pražský výběr v lepším světle. Když ve 23. minutě Rokošová předvedla své umění pod košem, vedl její tým o tři body. A Suchanová famózní trojkou tento náskok ještě podpořila. Brejchová dvě minuty před sirénou třetí čtvrtiny dokázala proměnit rovněž svou trojku, ale Slavia nadále držela převahu z pohledu výsledku. Levhartice následně ukázaly, že závěrečné minuty jsou jejich oblíbenou pasáží. Povedlo se jim totiž srovnat na 54:54.

Slavia dál dominovala z čáry trestného hodu. Ale ani Chomutov nezastavoval svou ofenzivní produkci. Kadlecová se trefila ze středu hrací plochy a ve 33. minutě určila skóre 60:59 pro domácí. Rokošová pak ale posvětila úchvatnou střelbu šestek, mužstvo z Prahy drželo po celou základní hrací dobu stoprocentní bilanci.

Přetahovaná v závěru pokračovala. Tříbodový hod předvedla i Pollard a tři minuty před koncem základní hrací doby to bylo 66:64. Beasley se v následné akci z těžké pozice neprosadila, dvě minuty před klaksonem Kateřina Rokošová udělala pátý osobní faul při útočné akci a v utkání, které se jí velmi dařilo, bohužel dohrála. Po technické chybě Dušana Medveckého navýšily Levhartice už na rozdíl pěti bodů.

Jenže červenobílé se nevzdaly. Naději 68 sekund před sirénou vykřesala Nicholas. Po přihrávce Suchanové zakončila úspěšně, navíc si vybojovala trestný hod, jenž znovu proměnila. Závěrečný atak Chomutova nevyšel a Beasley si došla pro opětovný faul. Z šestek vyrovnala na 69:69 a vybojovala prodloužení!

Nastavení probíhalo rovněž stylem nahoru - dolů. Suchanová si při jedné z akcí krásně prohodila míč z jedné ruky do druhé a zakončila na 72:71 ve prospěch BLK. Jenže tam se útočný prospěch Slavie na nějakou dobu zastavil. Hibalová proměnila trestný hod a zvýšila 115 sekund před koncem na 76:72. To by ovšem nebyla Kateřina Suchanová, aby trojkou ještě vrátila BLK do hry.

Neuvěřitelné drama pokračovalo. Pollard udělala v závěrečné minutě kroky, Nicholas trefila koš za dva body a Slavia vedla rozdílem 77:76. Chomutov sice nezvládnul následný útok a Nicholas proměnila další trestný hod, jenže Satoranská v posledním ataku Severočešek zapsala tříbodovou střelu. Beasley nezvládla při rozehrávce vyhodit do limitu pěti sekund a sezona tak pro Slavii smolně skončila. Prohrála 78:79, čtvrtfinále dopadlo výsledkem 0:3 na zápasy.