ČF2 Play off ŽBL 2023, út 21. 3. 2023, 18:00

BLK Slavia Praha

Přibylová, Clarke-Nicholas, Lukačková, Aulichová, Suchanová, Mircová, Čípková (C), Zítková, Rokošová, Helebrantová, Beasley

Levhartice Chomutov

Kovtun, Bartoňová, Hibalová, Satoranská, Fučíková, Jorová, Krejzová (C), Brejchová, Ceralová, Pollard, Kadlecová

Slávistky vstoupily do zápasu, stejně jako v prvním utkání čtvrtfinálové série, lépe. První koš proměnila Brandy Beasley po minutě a půl hry, o pár vteřin později jí následovala jedním košem z trestného hodu Kateřina Suchanová. Na povedeném úvodu měla zásluhy Kateřina Rokošová, která si v úvodu připsala kromě dvou skvělých bloků také tři body za koš s následným faulem.

Hostující Levhartice začaly být po nevýrazném začátku nebezpečné a díky několika povedeným akcím v řadě se dostaly do vedení 7:6. Pražanky do konce první čtvrtiny ale ještě překlopily vedení zpět na svou stranu a po deseti minutách vedly 15:12.

Druhou dvacetiminutovku otevřela rychle zakončenou akcí Veronika Aulichová, poté však během několika desítek vteřin Chomutovanky zcela stáhly vedení červenobílých soupeřek a opět se dostaly do vedení. Hostujícím hráčkám začala vycházet střelba za tři body a v obranné fázi přidaly pár důležitých bloků.

Během 16. minuty odskočily basketbalistky z Ústeckého kraje slávistkám na šestibodový rozdíl, krásnou tříbodovou trefou z levé strany následně snížila na 28:31 z pohledu Slavie Američanka Beasley, která byla v celém zápase jednou z nejaktivnějších hraček. Do kabin se odcházelo za poločasového stavu 31:36.

Začátek třetí čtvrtiny začaly výbornou pasáží Chomutovanky, které ze svého pohledu navýšily vedení na 47:35. Po přesné střelbě Levhartic za tři body si domácí trenér Dušan Medvecký vyžádal oddechový čas, který vzápětí přinesl vytoužené zlepšení.

Slávistky stáhly dvanáctibodové manko jedenácti přesnými zásahy v řadě a v osmadvacáté minutě se za stavu 52:47 dostaly opět do vedení. Předposlední desetiminutovku zakončily přesným zásahem hostující basketbalistky, které snížily na 52:50.

V posledních deseti minutách byl k vidění další zvrat skóre, Chomutov srovnal na 52:52 a dostal se do pětibodového vedení, které bylo pro zbytek zápasu rozhodující. Slávistky sice v poslední minutě ještě srovnaly skóre, hodem v poslední sekundě však o výhře rozhodly Chomutovanky. Po dramatickém průběhu zápasu si tak Levhartice připisují druhou výhru ve čtvrtfinálové sérii.