5. kolo Play-off ŽBL 2024, ne 31. 3. 2024, 17:00
63:73 17:20, 21:22, 14:13, 11:18 - 63:73

BLK Slavia Praha

E. Žílová, Hanušová, Suchanová, Ježková, Rokošová, M. Žílová, Seifrtová, Lukačková, Zukanović, Špeldová, Helebrantová

Sokol Hradec Králové

Zeithammerová, Velichová, Vojtíková, Effangová, Pokorná, Brožová, Vlčková, Vydrová, Čuperková, Bolardtová, Havrylchyk, Hrubá

Rozhodující pátý zápas čtvrtfinálové série mezi Hradcem králové a BLK Slavií Praha měl určit, kdo nakonec postoupí do semifinále ŽBL.

Začátek utkání se nesl ve velmi rychlém tempu na obou stranách a také předvedená hra byla velmi vyrovnaná. S postupem času ale mohly hostující hračky více spoléhat na svoji přesnou střelou, a tak na konci první desetiminutovky vedly o tři body.

Do druhé čtvrtině předvedly svěřenkyně Dušana Medveckého aktivní vstup, čímž se jim podařilo stáhnout vedení soupeřek. Když se navíc trefily Kateřina Suchanová a Marie Žílová za tři body, bylo skóre 32:31.

Do poločasové pauzy nechtěl jít ani jeden tým s bodovou ztrátou, a i nadále byla na palubovce k vidění vyrovnaná hra. Na trojku Čuperkové odpověděla dvěma trestnými hody Aneta Hanušová, o poločasu svítilo na světelné tabuli skóre 38:42.

Pořádné drama přinesla třetí čtvrtina. Jelikož se Hradci celé čtyři úvodní minuty druhé půle nepodařilo skórovat, naše bojovnice vymazaly jeho náskok a vyrovnaly na 42:42. Vzápětí ovšem Sokol nekompromisně nastoupil a ziskem sedmibodového náskoku (48:55) přinutil Dušana Medveckého vzít si oddechový čas.

Závěrečná část BLK nevyšel, po 61 vteřinách již nabuzený Sokol vedl o devět bodů (52:63). Pražanky bojovaly urputně až do posledních vteřin, manko se čtyři minuty před koncem podařilo ještě stáhnout na šest bodů (60:66).

Hradec nicméně předvedl v koncovce zkušený výkon a extrémně náročnou sérii dovedl k vítěznému konci. Pod konečný triumf Sokola se nejvýraznějším písmem podepsala s šestnácti body Charlotte Velichová.