3. kolo Play-off ŽBL 2024, st 27. 3. 2024, 18:00

BLK Slavia Praha

Žílová E., Hanušová, Suchanová, Ježková, Rokošová - Žílová M., Seifrtová, Lukašková, Zukanovićová, Špeldová, Helebrantová

Sokol Hradec Králové

Šubrtová, Effangová, Havrylchyková, Čuperková, Zeithammerová - Brožová, Velichová, Vlčková, Vydrová, Vojtíková, Bolardtová

Třetí zápas, možná ten klíčový. Bylo jasné, že důležitý bude vstup do utkání, což si domácí basketbalistky pohlídaly. Jako první se ujaly vedení a hlídaly si ho, a to i přes nepříjemný nápor Hradce Králové, který dotíral.

Už to vypadalo, že se konec první čtvrtiny dohraje v podobném duchu, nicméně Slavia pak využila svých příležitostí i zaváhání soupeřek a utekla na rozdíl sedmi bodů. Ten se sice do druhé čtvrtiny zmenšil, ale pozitivnější nálada byla na straně domácích.

Ukázalo se to i na startu druhé části hry, kdy se Slavii podařilo odskočit na deset bodů. Hlušší pasáž hry si pro sebe sebraly hráčky Hradce, kterým se podařilo o něco snížit, ale koncovka opět vyšla domácím. Slavia šla do kabin s nadějným vedením 47:31.

To se ve třetí čtvrtině navyšovalo a bylo vidět, že je Slavia mentálně připravena na to, že utkání musí přivést do vítězného konce. Hradci opadla střelba, ale ke konci této části hry opět vystrčil růžky, avšak vedení zůstalo o 19 bodů.

Říct, že se ve čtvrté čtvrtině zápas jen dohrával, by nebylo zcela přesné a úplné, nicméně bylo vidět, že Slavia si v pohodě drží velký náskok.

Žádný nástup Hradce Králové se nekonal, i když snaha byla ze strany hostů vidět. Náskok Slavie byl však příliš velký, a tak pražský tým mohl slavit zisk druhého bodu v sérii, což znamená mečbol.

Další utkání se odehraje hned v pátek v 18:30 na palubovce Hradce Králové, kde slávistky mohou celou sérii ukončit a projít do semifinále.