1. kolo Play-off ŽBL 2024, čt 21. 3. 2024, 18:00

BLK Slavia Praha

Žílová E., Hanušová, Suchanová, Rokošová, Žílová M. - Ježková, Seifertová, Lukačková, Zukanovičová, Špeldová, Helebrantová

Sokol Hradec Králové

Zeithammerová, Čuperková, Effangová, Šubrtová, Vojtíková - Havrylchyková, Brožová, Velichová, Vlčková, Vydrová, Bolardtová, Vlachová

První duel čtvrtfinálové série začal vyrovnaným vývojem. Ani jeden z týmů nedokázal svému soupeři odskočit a nepatrný náskok se přeléval z jedné strany na stranu. Diváci nicméně sledovali ofenzivní podívanou, neboť v první desetiminutovce byli svědky dohromady hned padesáti vstřelených bodů – 27:23.

Královehradecké basketbalistky dokázaly na začátku druhé čtvrtiny svou ztrátu nejprve dohnat, slávistky ovšem posléze znovu hostujícím hráčkám odskočily. Největší zásluhu na tom měla Hanušová, která i v tomto zápase potvrzovala roli úspěšné střelkyně. O poločasové přestávce na světelné tabuli svítilo skóre 45:37.

Ve třetí části zápasu se nejprve zdálo, že Pražanky svůj náskok ještě posílí. V jeden moment už vedly dokonce o deset bodů. Východočešky ale vzápětí začaly stahovat své manko a znenadání byly slávistkám v patách. Před poslední periodou Hradec Králové ztrácel pouze čtyři body a o zápletku do závěru zápasu tedy nebylo nouze – 57:53.

Lvice v závěru strhly výsledek na svou stranu

Domácí basketbalistky navíc začátkem posledního dějství několikrát minuly koš a hráčky v černém otočily vývoj utkání. V tu chvíli bylo tedy na slávistkách, abych znovu zabraly a předskočily své soupeřky. To se Pražankám přibližně minutu před koncem povedlo a vedly poměrem 70:68.

V úplném závěru to ale byly hradecké Lvice, kdo vzal osud duelu do svých rukou. Ty totiž nejprve snížily na rozdíl jediného bodu. Patnáct vteřin před sirénou pak úspěšným dvoubodovým pokusem zmrazily všechny příznivce Slavie, když otočily skóre na konečných 71:70 z pohledu hostí.

První bod ve čtvrtfinále tak berou basketbalistky Hradce Králové. Vyrovnat stav série mohou slávistky už v neděli, kdy se od 16 hodin představí na palubovce soupeře.