Nadstavba 4 Chance ŽBL 2023/24, so 16. 3. 2024, 16:00

BLK Slavia Praha

Hanušová, Ježková, Rokošová, Suchanová, Žílová E. - Helebrantová, Lukačková, Seifrtová, Špeldová, Zukanovićová, Žílová M.

Sokol Hradec Králové

Čuperková, Effangová, Havrylchyková, Šubrtová, Zeithammerová - Brožová, Hrubá, Velichová, Vlachová, Vlčková, Vojtíková, Vydrová

Pražanky si v po třech porážkách v řadě chtěly na závěr nadstavby spravit chuť vítězstvím. K němu si nakročily už v první části duelu, kdy dlouho držely soupeřky na pouhých čtyřech bodech. Sami přitom pravidelně bodovaly a první čtvrtinu tak s přehledem opanovaly 21:10. Střelecky se v ní dařilo Hanušové.

Druhá perioda začala v podobném duchu jako ta úvodní. Hostující hráčky sice na začátku dokázaly skórovat, posléze se jich ale na několik minut zmocnil střelecký půst. Slávistky si v jednu chvíli vypracovaly dokonce devatenáctibodový náskok. Na ukazateli skóre pak v polovině utkání svítil stav 38:22.

Počínaje třetí čtvrtinou se hostujícím basketbalistkám podařilo domácí jízdu přibrzdit a snížily náskok Pražanek na devět bodů. Hlavní trenér domácích Dušan Medvecký tak sáhl k timeoutu. Pokyny kouče zřejmě zafungovaly a slávistky opět zabraly. Před posledním dějstvím byl bodový poměr v zápase 55:36.

Aby domácí basketbalistky duel nedovedly do zdárného konce, musel by je postihnout v závěrečné části obrovský zkrat. Slávistky ale místo toho pokračovaly v povedeném výkonu, který navíc vyšperkovaly čtyřmi úspěšnými tříbodovými pokusy v řadě, díky kterým ještě více soupeřkám odskočily. Hradecké hráčky sice následně hru vyrovnaly a náskok stáhly, BLK už ale v klidu dokráčelo k vítězství.

Svěřenkyně Dušana Medveckého tedy opanovaly poslední duel nadstavby proti Hradci Králové 73:53 a na nadcházející play-off se naladily vítězně.