Nadstavba 3 Chance ŽBL 2023/24, st 13. 3. 2024, 18:00

Žabiny Brno

Stoupalová, Záplatová, Hamzová, Sklenářová, Cunaneová - Buřtová, Dudášová, Kalná, Mezihoráková, Nétková, Kneževićová

BLK Slavia Praha

Žílová M., Žílová E., Hanušová, Ježková, Rokošová - Krausová, Lukačková, Špeldová, Helebrantová, Zukanovićová

Slavii se stejně jako v posledních zápasech nedopařilo zachytit vstup do zápasu, problémem byla hlavně střelba. Žabiny do duelu nastoupily s velkou vervou a v páté minutě už vedly 13:2.

Slávistky od blamáže v první čtvrtině zachránila koncovka úvodní části hry. Body přispěla Natálie Luakčková, Kateřina Rokošová nebo Alena Hanušová. Společně s tím však hrály i domácí hráčky, které si hlídaly vedení, které na konci první čtvrtiny bylo 26:12 v jejich prospěch.

Stejně jako v první čtvrtině, i v té druhé slávistkám trvalo, než se dočkaly prvního koše. V té době už ale hostující hráčky prohrávaly o dvacet bodů.

Střelecké trápení pokračovalo a opakoval se scénář z první části zápasu, kdy se slávistky prosadily hlavně v koncovce. Nestačilo to však na nic jiného než na opětovné snížení manka na dvacet bodů.

Druhý poločas začal ze strany Pražanek solidně, jelikož se jim podařilo snížit. Žabiny si ale svůj náskok vzaly zpátky a nedovolily Slavii, aby povolily drama. I tak se ale šlo do poslední části utkání s náskokem domácích 15 bodů, drama se tak i s kapkou štěstí mohlo povést.

Všechny naděje ale byly utnuty poměrně rychle. Zatímco domácí hráčky hrály ve velké pohodě a dávaly jeden koš za druhým, ty hostující se trápily a podobně jako v utkání s USK Praha byly ve střelbě velmi nepřesné a zapsaly jenom šest bodů.

Z Brna si tak odvezly prohru 54:94.