Nadstavba 2 Chance ŽBL 2023/24, st 6. 3. 2024, 17:30

KP Tany Brno

Malíková, Šotolová, Hynková, Kopecká, Galíčková - Vondráčková, Svatoňová, Kopecká, Veselá, Koppová, Carterová, Trávníčková

BLK Slavia Praha

Žílová E., Hanušová, Suchanová, Ježková, Rokošová - Žílová M. Seifrtová, Lukašková, Zukanovićová, Špeldová, Helebrantová

Vstup do zápasu přitom Slavii vyšel. Hned po pár minutách se ujala vedení 6:0. Skóre se pak sice v první čtvrtině začalo přelévat ze strany na stranu, nicméně hrál se vyrovnaný basketbal, ve kterém se ani jednomu celku nedařilo úplně odskočit.

Náznak tohoto jevu mohl být na konci první části hry, nicméně euforii domácích zchladila trojkou Alena Hanušová. Stav v první přestávce byl 22:19 ve prospěch domácích.

Co se KP Brnu nepodařilo, to napravilo na začátku druhé čtvrtiny. Z rychlého náskoku sedmi bodů se rázem stal rozdíl o patnáct bodů, a to hlavně kvůli neproměněným košům Slavie.

Slávistky se sice pak dostaly do lepší střelecké formy, nicméně konec první poloviny patřil domácím, a tak se do šaten šlo za stavu 43:29.

Po poločase domácí hráčky neponechaly nic náhodě a okamžitě odskočily do náskoku o třiadvacet bodů. Slavii se pak sice podařilo zareagovat, nicméně už v ten moment bylo pozdě.

Domácí hráčky si vedení zkušeně strážily a na každý bod Slavie okamžitě reagovaly tím svým.

Ve čtvrté čtvrtině byl pak obraz hry víceméně stejný. KP nepřestávalo útočit a dařilo se mu, a tak jeho náskok postupně narůstal. Utkání nakonec dopadlo výsledkem 87:58 pro domácí.