Nadstavba Chance ŽBL 2023/24, so 2. 3. 2024, 17:00

BLK Slavia Praha

Lukačková, Dubniuk, Suchanová, Ježková, Rokošová - Žílová M., Seifrtová, Hanušová, Zukanović, Špeldová, Helebrantová

ZVVZ USK Praha

Cazorlaová, Voráčková, Condeová, Ayayiová, Magbegorová - Přibylová, Petlanová, Andělová, Vyoralová, Hofová, Šípová

Do prvního většího trháku se dle očekávání dostaly hráčky USK Praha, které se rychle ujaly vedení 2:8. Nicméně slávistky se nevzdaly a velmi statečně vzdorovaly.

Navíc zachytily i další nástup USK, které se dostalo do vedení 17:10. Slávistkám se ale dařilo ve střelbě a jejich odvaha se vyplatila. Navíc jim vyšla koncovka první čtvrtiny, kdy minutu a půl před koncem svítil stav 20:21 v jejich neprospěch. USK se však ještě do konce první části dostalo do vedení 25:20.

Nicméně ve druhé čtvrtině byl k vidění naprosto jiný scénář. USK pokračovalo v tempu, naopak domácím hráčkám se naprosto přestalo dařit.

Trvalo pět a půl minuty, než se slávistky poprvé bodově prosadily. V té době však mělo USK už na kontě 47 bodů.

Slávistky pak do poločasu přidaly jen jednu úspěšnou trojku, tudíž bylo rozhodnuto, jelikož výsledek druhé čtvrtiny byl 33:5 ve prospěch USK.

Jako lusknutím prstu se však proměnily výkony po poločase. Třetí čtvrtinu totiž slávistky dokonce vyhrály. Domácí hráčky proměňovaly trestné hody, k tomu se dařilo i ve střelbě. USK sice také své šance proměňovalo, avšak výsledek čtvrtiny 19:16 byl pro Slavii pozitivním signálem.

V poslední čtvrtině se ukázal velký rozdíl. Slávistkám úplně odpadla střelba, a to ze všech pozic. Naopak USK nemělo s proměňováním příležitostí problém a dohromady nastřílelo 31 bodů, což byl oproti nule na kontě Slavie obří kontrast.