18. kolo Chance ŽBL 2023/24, so 24. 2. 2024, 17:00

BLK Slavia Praha

Dubniuk, Hanušová, Rokošová, Suchanová, Žílová E. - Helebrantová, Ježková, Lukačková, Seifertová, Špeldová, Žílová M., Zukanovič

Levhartice Chomutov

Fučíková, Hibalova, Kadlecová, Satoranská, Wynn-Pollardová - Brejchová, Kovtun, Kučerová, Rylichová, Staňková, Staňková, Svobodová

V první části utkání se sice oba týmy snažily, nicméně ve střelbě bylo hodně nepřesností, a tak moc košů nepadlo.

Obzvlášť velký problém měla Slavia, jelikož po pěti minutách svítil stav na světelné tabuli 0:11 v jejich neprospěch. Domácí probrala prvním košem až Kateřina Suchanová. Slavii se pak podařilo snížit, ale Chomutov odskočil na třináct bodů. Do druhé čtvrtiny se tak šlo za stavu 9:13.

Hostující hráčky však ve druhém poločase nepolevily. Naopak, na začátku druhé čtvrtiny tempo držely a stav 11:24 vypadal, že se zápas ubírá mimo dosah Slavie.

Ta ale pak zapnula motory a přišlo razantní zlepšení. V poločase sice domácí hráčky stále prohrávaly, ale umazání manka na čtyři body bylo v rámci možností dobrým východiskem do druhé poloviny.

Třetí čtvrtina začala přestřelkou obou týmů. Jeden na koš druhého vždy zareagoval svým proměněným. Navrch ale měli domácí. Slavia byla povzbuzena i psychicky, jelikož pět minut před koncem periody se poprvé v utkání dostala do vedení 38:37.

To se sice ještě před koncem čtvrtiny otočilo ve prospěch Chomutova, který před posledním dějstvím vedl o bod, a tak konec utkání sliboval napínavou podívanou.

Hráčkám hostů vstup do čtvrtiny vyšel a postupně navyšovaly náskok. Ten se ale Slavii podařilo dohnat a následně získat na svou stranu, ale Chomutov se nevzdával a poctivě srovnával krok.

Bylo to až těsně před koncem, kdy Slavia definitivně odrazila odpor Chomutova, a tak mohla základní část zakončit výhrou 81:76.