17. kolo Chance ŽBL 2023/24, pá 16. 2. 2024, 16:30

DSK Basketball Brandýs

Burdgess, Maršíková (C), Murray, Šťovíčková, Vrančič - Ceralová, Durdová, Ebenhöhová, Klokočníková, Matějková, Najbrtová, Pitrová

BLK Slavia Praha

Dubniuk, Hanušová, Rokošová, Suchanová, Žílová (C) - Helebrantová, Ježková, Lukačková, Seifrtová, Špeldová, Žílová

Začátek utkání byl ze strany Slavie možná až příliš opatrný. Několika nevydařených útoků využila obávaná Kwanza Murray, která se po zranění vrátila do sestavy a otevřela skóre utkání. O první koš hostujících hráček se až v čase 2:13 postarala z čáry trestného hodu Alena Hanušová, čímž naznačila, že by s Portugalkou stejně jako při předchozím vzájemném měření mohla svádět bodový závod. O obrat se pak zasloužila pod oběma koši aktivní Kateřina Rokošová.

Skóre se následně přelévalo na obě strany. I když Hanušová zůstávala agilní, nedokázala se vyhnout faulům. A protože Lucie Ceralová brzy zvýšila na 13:9 z pohledu Brandýsa nad Labem, musel kouč Dušan Medvecký reagovat oddechovým časem. V osmé minutě navíc vystřídal po třetí osobní chybě právě Hanušovou, takže vůdčí roli na jistou dobu převzala Rokošová.

Urostlá pivotka v poslední sekundě úvodní čtvrtiny proměnila trestné hody, čímž upravila výsledek na 20:18. A když Pražanky po krátké přestávce udeřily znovu, narostl rozdíl na šest bodů.

Tím ovšem problémy favorizovaného celku zdaleka nekončily. Houževnatý Brandýs zvládl vyrovnat na 26:26, hru opět zrychlil až příchod Hanušové, jenže BLK nadále faulovalo. Navzdory slabší domácí úspěšnosti v rámci trestných hodů v poločase panoval těsný stav 37:33 pro tým z hlavního města.

Po pauze se hráčky uchýlily k nefalšovaným střeleckým závodům, obrany obě družstva nechala v kabině. Irena Vrančič pálila dokonce za tři body. Slavii umožnil volněji dýchat až nájezd kapitánky Elišky Žílové, při němž vydřela i faul, na který ještě navázala trojkou - 49:40.

Přehlídka tříbodových košů trvala i nadále, prohřešky proti pravidlům komplikovaly BLK pohodlnou situaci. Další time out trenér Medvecký vytáhl za stavu 61:55. Spokojený mohl být minimálně s produktivitou při trestných hodech.

O jeden z klíčových momentů se postarala Žílová. Prokázala značnou obětavost, když po ztrátě rovnováhy udržela míč, poslala jej vpřed a Pražanky navýšily na 63:55. Definitivní zlom pak obstarala Kateřina Suchanová dvěma slepenými trojkami. Konečnou podobu výsledku stanovila hbitá Štěpánka Ježková, která doskočila vlastní střelu a okamžitě zavěsila. Zápas skončil 84:71 pro Slavii, která obhájila čtvrtou příčku tabulky Chance ŽBL.