16. kolo Chance ŽBL 2023/24, st 14. 2. 2024, 18:00

Žabiny Brno

Cunane, Hamzová, Knezvić, Sklenářová, Stoupalová, Kalna, Kyticová, Mezihoráková, Nétková

BLK Slavia Praha

Hanušová, Rokošová, Dubniuk, Suchanová, Žílová E., Helebrantová, Ježková, Lukačková, Seifrtová, Žílová M.

Žabiny se před zápasem potýkaly s mnohými zraněními, což zapříčinilo, že do utkání nastoupily s devíti hráčkami. Slavia si byla vědoma své šance a od prvních minut to bylo znát.

Basketbalistky z hlavního města se rychle dostaly do vedení především díky přesné úspěšnosti střelby. Za tři body se prosadily Hanušová a také Eliška Žílová.

Během první části Slavia vedla až o jedenáct bodů, Brňanky v posledních vteřinách korigovaly na 21:28.Úvod druhé části vypadal zcela odlišně.

Žabiny rychle vsítily pět bodů a svoji ztrátu stáhly pouze na rozdíl dvou. Hostující hráčky se především díky přesné střelbě za tři body držela vedení.

Brňanky v posledních vteřinách zintenzivnily tempo hry díky velikému odhodlání v předních i zadních řadách nakonec dokázaly snížit na rozdíl jediného bodu. (45:46)

Rostoucí tendence domácího tempa pokračovala také v druhé polovině utkání. Žabiny třetí část ovládly poměrem 18:8, čímž se poprvé v utkání dostaly do vedení.

Bojovnost červenobílých basketbalistek v poslední čtvrtině zadělala na drama. Pražanky stáhly manko, dostaly a po uplynutí základní hrací doby svítilo na světelné tabuli skóre 76:76.

Z výhry se ale nakonec radovaly domácí basketbalistky, které lépe zvládly prodloužení a zvítězily 88:80.