15. kolo Chance ŽBL 2023/24, pá 26. 1. 2024, 18:00

BLK Slavia Praha

Dubniuk, Ježková, Rokošová, Seifertová, Suchanová - Hanušová, Helebrantová, Špeldová, Žílová E., Žílová M.

ZVVZ USK Praha

Cazorla, Conde, Hof, Magbegor, Vyoralová - Andělová, Ayayiová, Oblaková, Saballyová, Šípová

Hostující favoritky vlétly do utkání ve velkém stylu a vytvořily si brzy rychlé vedení. Slavii se poprvé v zápase podařilo skórovat po čtyřech minutách hry, když Kateřina Rokošová proměnila dva trestné hody.

Přesnou střelu za tři body zaznamenala také Marie Žílová, více však červenobílé basketbalistky v první desetiminutovce nebyly schopné předvést. Další dva body slávistické třiadvacítky v závěru jen zmírnily deficit na soupeře (8:33).

Šanci proti USK dostaly také mladé hráčky. Alžběta Seifrtová odehrála přes pětadvacet minut, jen o sedm minut méně si do statistik připsala Marie Žílová a svoji minutáž navýšila také Veronika Špeldová.

V nejbodovější druhé čtvrtině utkání dokázaly domácí vsítit třináct bodů. Hlavní zásluhu na tom měla Kateřina Suchanová, která se dvakrát prosadila střelbou za tři body.

I nadále však dominoval Euroligový zástupce, kterému se dařila především střelba za tři body. V první půli proměnil hned deset ze čtrnácti pokusů.

Po změně stran lehce opadlo tempo hry. BLK v druhém poločase i navzdory síle ZVVZ vsítilo dalších dvacet bodů, v poslední minutě utkání upravila na konečných 41:124 Alžběta Seifrtová.