14. kolo Chance ŽBL 2023/24, pá 19. 1. 2024, 18:00

BLK Slavia Praha

Žílová E., Ježková, Hanušová, Suchanová, Rokošová, Dubniuk, Žílová M., Seifrtová, Lukačková, Špeldová, Helebrantová

Slovanka

Levínská, Mervínská, Hrymaliuk, Tomanová, Mircová, Lišková, Trollerová, Ondroušková, Hálová, Nádvorníková, Matasová

Úvodní minuty utkání byly nečekaně vyrovnané, po necelých pěti minutách Slavia těsně ztrácela (2:3) a trenér Medvecký přistoupil k brzkému oddechovému času. Ofenzivní trápení BLK pokračovalo až do osmé minuty, náskok Slovanky narostl především zásluhou rychlých brejků na sedm bodů (2:9).

V tu chvíli se nicméně dostala ke slovu zkušená Alena Hanušová, která důležitou dvojkou nastartovala svůj tým. Následné proměnila své trestné hody Kateřiny Rokošové a srovnat krok s MB se podařilo skvělou trojkou Kateřiny Suchanové (9:9).

Ve druhé periodě už symfonie BLK zněla naplno, během pěti minut se Slovanka dostala k jedinému koši, naopak Slávistky si připsaly hned dvanáct bodů a ujaly se dvojciferného vedení (23:13).

Bezchybný výkon ve druhé čtvrtině korunovala svým prvním košem v duelu také Štěpánka Ježková a kromě pocitu dobře odvedené práce tak mohly červenobílé basketbalistky odejít do kabin také s patnáctibodovým náskokem (32:17).

V druhé polovině přidala Slavia hned jedenáct bodů, ale poté Slovanka přeci jen ofenzivně zabrala a snížila na rozdíl třiadvaceti bodů (54:31). Trojka exslávistické střelkyně Elišky Mircové a již dvaadvacet bodů Hálové srazily náš náskok o dalších sedm bodů (58:42).

Závěrečná část zápasu byla plně v režii červenobílých Pražanek. Hranici osmdesáti bodů, jejíž pokoření by po první části čekal málokdo, se podařilo překonat trestnými hody Aleně Hanušové (81:57).

Konečný výsledek zápasu určila trojkou s klaksonem nejlepší střelkyně zápasu třicetibodová Eliška Hálová, BLK i přes její trefu zvítězilo jednoznačně 88:67.