13. kolo Chance ŽBL 2023/24, út 23. 1. 2024, 18:00

BLK Slavia Praha

Žílová E., Žílová M., Hanušová, Ježková, Rokošová, Dubniuk, Suchanová, Seifrtová, Lukačková, Špeldová, Helebrantová

Sokol Hradec Králové

Brožová, Havrylchyk, Hrubá, Effangová, Šubrtová, Velichová, Vydrová, Čuperková, Vojtíková, Vlachová

Díky skvělé letošní formě BLK vstupovaly Slávistky do utkání z pozice favoritek, šesté Hradečanky v této sezóně ani jeden z celků top pětky porazit nedokázaly.

Svou roli prokazovaly hvězdy pražského družstva hned od úvodních minut, během první čtvrtiny si především díky osmibodové Aleně Hanušové dokázaly vybojovat pětibodový náskok (18:13).

Trojka Marie Žílové ve čtrnácté minutě zápasu znamenala přesunutí náskoku červenobílých do dvojciferných hodnot (29:17), svěřenkyně slovenského lodivoda Petera Bálinta nedokázaly Slavii vzdorovat.

Více než 80% přesnost slávistické střelby znamenala, že i přes jedenáct ztrát našeho týmu narostl jeho náskok do poločasové přestávky o dalších pět bodů (48:32).

Ofenzivními tahounkami celku byly v tu chvíli devatenáctin Alena Hanušová a šestnáctibodová kapitánka Eliška Žílová. Žádné z hráček Hradce se v prvním poločase nepodařilo dosáhnout ani na osm bodů.

Už na rozdíl dvaceti bodů mezi oběma celky upravovala v polovině třetí čtvrtiny po úspěšném trestném hodu Alena Hanušová (62:42). Těsně před koncem třetí desetiminutovky navíc červenobílé hráčky přesáhly hranici sedmdesáti vstřelených bodů, což znamenalo vedení 70:52.

Mírné drama přinesla závěrečná část hry, tříbodová trefa Jindřišky Hrubé znamenala pět minut před koncem zápasu snížení deficitu Sokola na dvanáct bodů (76:64). Tímto dílčím úspěchem však především díky dobré práci slávistické defenzívy a psychické odolností celého týmu, snaha Sokola o dramatizaci skončila.

Domácí tak triumfovaly nad Hradcem Králové 85:71 a v tabulce ŽBL se jedenáctou výhrou ze čtrnácti zápasů dotáhly na druhé Žabiny.