12. kolo Chance ŽBL 2023/24, pá 5. 1. 2024, 18:30

KARA Trutnov

Brookshire, Borsová, Rusiňáková, Linhartová, Plašilová, Konstantinova, Gaislerová, Finková, Křivská, Kulichová, Strýčková

BLK Slavia Praha

M. Žílová, Seifrtová, Lukačková, E. Žílová, Dubniuk, Hanušová, Suchanová, Ježková, Rokošová, Špeldová, Helebrantová

Domácí hračky nastoupily do nového kalendářního roku v obměněné sestavě. Hned v úvodu jedna z posil, Karina Konstantinova, dosáhla na své první body, její radost ale netrvala příliš dlouho. Z následující akce se totiž z podobné pozice prosadila také Alena Hanušová.

Právě Hanušová byla ve svojí střelbě stoprocentní i po více než pěti minutách hry a především díky její zásluze si za stavu 16:5 pro BLK vyžádali domácí první oddechový čas. Hlavní příčinou trutnovského zmaru bylo především velmi nepřesné zakončení.

Dvě slávistické trefy za tři body pak uzavřely první a započaly druhou čtvrtinu pátečního utkání, přesně zamířily Lukačková se Suchanovou.

Před ukončením první půle hostující basketbalistky postupně navyšovaly svůj náskok. Poločasové skóre 24:43 stanovily dvě trefy Kateřiny Rokošové, po nichž se v závěrečných vteřinách prosadila šestým a sedmým bodem Daria Dubniuk.

Slavia po změně stran lehce zmírnila a hrála na větší jistotu. Bodově chudý slávistický úvod druhé poloviny však domácí hráčky Trutnova také nedokázaly potrestat. A naopak v závěrečných dvou minutách této čtvrtiny byly k vidění hned čtyři trojky, přičemž tu poslední ze tří červenobílých vsítila opět Alena Hanušová.

Také poslední desetiminutovka byla v režii Slavie a venkovní utkání s KARA Trutnov tak skončilo jednoznačně 50:68.