11. kolo Chance ŽBL 2023/24, so 16. 12. 2023, 16:00

BLK Slavia Praha

Žílová M., Seifrtová, Lukačková, Žílová E., Dubniuk, Hanušová, Suchanová, Ježková, Rokošová, Helebrantová

SBŠ Ostrava

Selcova, Káňová, Motyčáková, Smutná, Pagan, Kubíčková, Vackoová, Rašková, Halátková, Little

Utkání začalo ve velmi rychlém tempu na obou stranách. Po několika desítkách vteřin se prosadila Daria Dubniuk. Rokošová navíc o chvíli později proměnila dva trestné hody a z další akce dokonce vsítila tříbodový pokus.

Hostující hračky s postupem času přesněji kombinovaly a využívaly rychlé protiútoky. Především zásluhou Selcove a Pagan tak bylo skóre po úvodní části vyrovnané.

Celek z Moravskoslezského kraje nepolevil ani první pauze a po trojce Hannah Little si Dušan Medvecký vyžádal první oddechový čas, což se ukázalo jako výborný tah. Basketbalistky z hlavního města začaly dobře kombinovat a dařilo se jim daleko více pronikat přes obranný blok Ostravanek.

Ofenzivu BLK táhly především Kateřina Suchanová a čtyřiadvacetibodová Alena Hanušová. Právě první jmenovaná zakončila první poločas trefou za tři body, díky které Slavia vedla 39:29

Po změně stran se SBŠ dařilo umazávat náskok svých červenobílých soupeřek. Ačkoliv Dubniuk skórovala za tři body a následně také Kateřina Suchanová z otočky, Ostrava snížila v šestadvacáté minutě na rozdíl čtyř bodů.

V těžké situaci se ukázala role kapitánky Elišky Žílové, která také zásahem za tři body navrátila Slavií potřebný klid. V posledních minutách zápasu už Pražanky kontrolovaly průběh hry a v posledním zápase roku 2023 zapisují cenné vítězství.