10. kolo Chance ŽBL 2023/24, pá 8. 12. 2023, 17:30

KP Tany Brno

Galíčková, Hynková, Kopecká A., Malíková, Šotolová - Kopecká E., Koppová, Kucowski, Svatoňová, Švarcová, Trávníčková, Vondráčková

BLK Slavia Praha

Dubniuk, Hanušová, Rokošová, Suchanová, Žílová E. - Helebrantová, Ježková, Lukačková, Zukanovič, Žílová M.

Poslední dvě výhry Slavie proti Brandýsu a Chomutovu měly společný jmenovatel, a sice povedený vstup do utkání.

BLK se o to pokusilo i tentokrát, ale jakoukoliv snahu utnuly hráčky domácích, které se prezentovaly dobrým výkonem. A naopak to byly ony, které se ujaly vedení.

Stav 8:11 v jejich neprospěch se jim podařilo rychle zvrátit, a ještě do konce první čtvrtiny si hlavně povedeným závěrem dokázaly vybudovat desetibodový náskok.

Tak, jak Brňanky konec první části zápasu skončily, začaly tu druhou. Díky sérii proměněných košů vyhrávaly 38:19, tedy o devatenáct bodů.

Svěřenkyně Dušana Medveckého přes zvýšenou aktivitu nedokázaly skóre snížit, i přes jejich snahu odcházely ze hřiště spokojenější domácí hráčky, které si hýčkaly vedení 50:33.

Třetí čtvrtina byla nejen bláznivá, ale také rozhodující. Pražanky během poměrně krátké doby dokázaly stáhnout náskok Brna jen na dva body, nicméně toto získané momentum se jim nepodařilo zužitkovat.

Naopak KP se do toho opět opřelo a do konce čtvrtiny mělo zpět náskok, tentokrát desetibodový. Definitivně rozhodnuto bylo na počátku posledního dějství, kdy se Tany v rychlém sledu dostalo do vedení o dvacet bodů.

Na zvrat zápasu už nezbylo dost času, a tak si Slavia z Brna veze prohru 73:86.