9. kolo Chance ŽBL 2023/24, so 2. 12. 2023, 15:30

Levhartice Chomutov

Bartoňová, Fučíková, Kadlecová, Staňková, Wynn-Pollard, Brejchová, Hibalová, Jorová, Kučerová, Morris, Rylichová, Satoranská

BLK Slavia Praha

Dubniuk, Hanušová, Rokošová, Suchanová, E. Žílová, Helebrantová, Ježková, Lukačková, Seifrtová, Zukanović, M. Žílová

Slavia na rychlé vedení soupeřek zareagovala úspěšnými trojkami Elišky Žilové a Kateřiny Suchanové. V úvodním dějství měly Pražanky navrch také díky nevynuceným chybám Chomutova, což mělo za následek skóre 20:28.

Hanušová navíc na začátku druhé čtvrtiny přidala přesnou dvoubodovou střelu, na kterou dále navázala také Kateřina Rokošová. Výbornou pasáž utkání korurovala proměněnou trojkou červenobílá basketbalistka s jedenáctkou na zádech.

Levhartice ale dokázaly na osmnácti bodovou ztrátu rychle zareagovat, po přesných hodech Satoranské a Bartoňové, druhá jmenovaná navíc uspěla pokusem za tři body. Pražanky tak do kabin odcházely s pohodlným náskokem patnácti bodů.

Po změně stran začal hostující tým trápit střelba, díky čemuž se Levhartice začaly pomalu dotahovat. Ačkoliv v jednu chvíli dělily oba týmy pouhé tři body, druhý dech Slavii vdechla Hanušová přesnou trojkou a dvěma proměněnými trestnými hody.

Sílící tempo podkrušnohorských hráček vyvrcholilo necelých šest minut před koncem zápasu, když vyrovnala Wynn-Pollard. Navzdory nepříznivé situaci zůstaly slávistky klidné na míči a po zásazích Rokošové a Hanušové BLK zvítězilo 86:73.