8. kolo Chance ŽBL 2023/24, so 25. 11. 2023, 17:00

BLK Slavia Praha

Krausová, Žílová M., Seifrtová, Lukačková, Žílová E., Dubniuk, Hanušová, Suchanová, Ježková, Zukanović, Rokošová, Helebrantová

DSK Basketball Brandýs

Murray, Burdgess, Maršíková, Šťovíčková, Vrančič, Durdová, Najbrtová, Holá, Ebenhöhová, Pitrová, Tomková, Ceralová

Ačkoliv byla Slavia před začátkem zápasu jednoznačně favorizována, Brandýs byl od úvodních vteřin rovným soupeřem. Dlouho vyrovnaný stav tak platil i v šesté minutě, kdy na trojku Kateřiny Suchanové zareagovala stejnou trefou Murray.

Navíc musely Pražanky řešit zranění kapitánky Žílové, která se naštěstí v dalším průběhu hry opět vrátila. Do utkání se také dostala Alena Hanušová, která ve skvělé dvouminutovce proměnila dva trestné hody a následně přidala také dvě trefy za tři body.

Domácí se od svých protihráček bodově odtrhly před poločasovou pauzou. Středočeškám se téměř šest minut nepodařilo trefit koš a bodová propast mezi oběma celky se tak postupně navyšovala. Navíc další dvě trojky trefila střídající Natálie Lukačková a tak Pražanky v poločasové pauze vyhrávaly poměrem 54:28.

Ani po změně stran slávistky nepolevily, na palubovku se zpět dostala základní sestava a jejich kvalita byla od prvních vteřin znát. V úvodu třetí části Kateřina Suchanová zakončila akci za dva body, posléze Daria Dubniuk zaznamenala dokonce trojbodový zásah.

Červenobílé hráčky v závěrečné části především hlídaly vývoj utkání. V závěru se ještě snažily překonat stobodovou hranici, což se nakonec těsně nepodařilo.