7. kolo Chance ŽBL 2023/24, so 18. 11. 2023, 17:00

BLK Slavia Praha

Hanušová, Rokošová, Žílová E., Dubniuk, Suchanová - Krausová, Lukačová, Ježková, Zukaović, Helebrantová

Žabiny Brno

Stoupalová, Záplatová, Hamzová, Cunane, Knežević - Buřtová, Mezihoráková, Nétková, Sklenářová, Lopez Sénéchal

Úvod zápasu se nesl v bojovném duchu. Hráčky předváděly atraktivní basketbal, který byl nejen plný hezkých akcí, od úvodu bylo také jasné, o co se dnes hraje. Dokonale se tak potvrdily předzápasové předpoklady, které slibovaly napínavou podívanou.

Úvodní čtvrtina byla velmi vyrovnaná. První větší náskok si vytvořily hráčky domácího týmu, které jednu chvíli vedly 16:11. Náskok se ale umazával a konec první částipatřil hostům, kteří převrátili vývoj na svoji stranu, 19:18.

Na začátku druhé čtvrtiny si naopak náskok pomalu tvořily Žabiny, nicméně také slávistky dokázaly náskok mazat. Ani jeden z týmů se tak do většího trháku nedostal. Přetahovaná v podstatě pokračovala až do konce poločasu. Do kabin šel s trojbodovým vedením tým z Brna.

Rozhodla naopak třetí čtvrtina, ve které byly Žabiny mnohem produktivnější a postupně si vybudovaly náskok, který už nepustily. Slávistky se sice snažily, ale do poslední části se šlo za stavu 45:56.

Ten už se zvrátit nepodařilo. Svěřenkyně Dušana Medveckéh se sice přiblížily na dostřel pěti bodů, na konci ale selhala střelba, a tak si Žabiny mohly odvést výhru 71:62.