6. kolo Chance ŽBL 2023/24, so 28. 10. 2023, 17:00

ZVVZ USK Praha

Přibylová, Petlanová, Andělová, Hof, Sabally - Cazorla, Voráčková, Vyoralová, Magbegor, Conde, Šipová

BLK Slavia Praha

Žílová E., Ježková, Zukanović, Rokošová, Helebrantová - Hanušová, Krausová, Žílová M. Seifrtová, Dubniuk, Suchanová

Slavia nezačala v zápase s obhájcem titulu vůbec zle. Soupeř sice bodově otevřel utkání, ale BLK našlo rychlou odpověď. Zásluhou Aleny Hanušové, která v krátkém časovém úseku zaznamenala pět bodů Slávistky v polovině první čtvrtiny vedly o čtyři body. Jakým směrem se utkání bude ubírat nám ukázala až osmá minuta, od níž domácí USK začalo ovládat hru. První čtvrtinu tak nakonec účastník ženské Euroligy zakončil s náskokem 11 bodů.

Také začátek druhé hrací části byl od svěřenkyň Dušana Medveckého velmi dobrý. Tříbodovou střelou krátce po zahájení druhé čtvrtiny dala Slavii naději Daria Dubniuk. Poté ovšem přišel čtyřminutový půst, během kterého se Slávistkám nepodařilo ani jednou prosadit. Střeleckou impotenci se podařilo prolomit až Aleně Hanušové, která znovu nastartovala dobrou pasáž BLK, v níž hostující hráčky dokázaly držet s favoritem krok. I tak však na body skromná druhá čtvrtina dopadla lépe pro USK, které v ní zvítězilo 18:11.

Poločasová přestávka prospěla více domácím hráčkám. Ty začaly být velmi silné v útočné fázi. Naopak Slavia začala hromadit chyby v obraně, které jí stály dobrý výsledek v této části hry. USK tak i díky bohatému bodovému příspěvku Veroniky Voráčkové v této části hry dokázalo zvítězit poměrem 28:8.

V podobném duchu jako celá třetí čtvrtina pokračoval také začátek té čtvrté, kdy pro změnu trápila slávistickou obranu Veronika Šípová. S blížícím se koncem však Slavia chytla druhý dech a znovu přišla jedna z pasáží, ve kterých se soupeři dokázala vyrovnat. Šest bodů v průběhu poslední hrací části zaznamenala Eliška Žílová, ani to však nezměnilo fakt, že Slavia s favorizovaným USK prohrála poměrem 50:97.