5. kolo Chance ŽBL 2023/24, pá 20. 10. 2023, 18:00

Slovanka

Levínská, Lišková, Ondrušková, Mircová, Koucká - Mervínská, Trollerová, Hrymaliuk, Hálová, Nádvorníková, Zítková, Tomancová

BLK Slavia Praha

Žílová E. , Dubniuk, Hanušová, Helebrantová, Rokošová - Krausová, Žílová M., Seifrtová, Lukačová, Zukanović, Špeldová, Ježková

Slávistky měly pomalejší vstup do utkání, když velmi brzy prohrávaly už 5:0. Zásluhou Aleny Hanušové a Šárky Ježkové však BLK zvládlo vyrovnat. Následovala dlouhá pasáž, ve které se týmy přetahovaly o každý bod. Rozdíl ve skóre se Slavii podařilo vytvořit až v 6. minutě, kdy se nejprve za tři body trefila Daria Dubniuk. Následovaly dvě slepené chyby Slovanky a svěřenkyně Dušana Medveckého tak z ničeho nic odskočily z vyrovnaného skóre na 18:11. Ve zbytku čtvrtiny se ještě podařilo hostujícím hráčkám vedení mírně navýšit, a tak byla první přestávka příjemnější pro Slavii, která vedla 27:18.

Začátek druhé čtvrtiny přinesl dlouhé čekání na úvodní bod. Ten nakonec přišel až ve 3. minutě, kdy se trefila Slovanka. Více se týmy bodově začaly prosazovat až v druhé polovině této části. Pálila ovšem především domácí Slovanka, jelikož Slavii se nedařilo proměňovat dobré střelecké pozice v bodový zisk. Domácí hráčky tak tuto část hry ovládly poměrem 19:15, a tak zbytek utkání sliboval zajímavou zápletku. Střelecky BLK držela hvězdná předsezónní posila Alena Hanušová, jež v prvním poločase vládla střeleckým statistikám utkání se ziskem 16 bodů.

Poločasová přestávka prospěla více Slavii. Sice začátek této čtvrtiny vyšel domácí Slovance, postupem času však BLK začalo přebírat iniciativu. Nadále se dařilo Hanušové k níž se postupně přidalo také trio Žílová, Dubniuk a Rokošová. Ve výsledku tak šlo o bodově nejvýživnější čtvrtinu, když celkově fanoušci ve SA Rokytka viděli 50 bodů.

Poslední hrací část začala trestným hodem Slavie, jelikož se technického přestupku dopustil jeden ze členů realizačního týmu Slovanky. Nabídnuté příležitosti na zvýšení rozdílu ve skóre využila Hanušová, a tak se do posledních 10 minut vstupovalo za stavu 71:59 pro Slavii. V průběhu 3. minuty této hrací části však přišla silná pasáž domácích, kdy během 20 sekund pět bodů zapsala Hálová. Dušan Medvecký se rozhodl tlak Slovanky otupit timeoutem, což se mu povedlo. Slávistky hrály nadále velmi dobře do obrany, navíc ještě přidaly body, a tak ve výsledku oslavily pátou výhru v řadě. Výrazně se na ní podílela zmiňovaná Hanušová, která dohromady zapsala 30 bodů.