4. kolo Chance ŽBL 2023/24, pá 13. 10. 2023, 18:30

Sokol Hradec Králové

Zeithammerová, Čuperková, Brožová, Vojtíková, Pokorná - Havrylchyk, Vlčková, Hrubá, Leopoldová, Klapková

BLK Slavia Praha

Žílová E., Dubniuk, Lukačková, Ježková, Rokošová - Krausová, Žílová M., Seifrtová, Hanušová, Suchanová, Zukanović, Helebrantová

Slavia začala utkání aktivně. Už na konci první minuty se hráčky BLK dostaly do vedení. Zasloužila se o něj Kateřina Suchanová, jež v rozmezí 11 vteřin trefila dvě střely za dva body. Poté ovšem přišla silná pasáž Hradce Králové. Domácí hráčky zaznamenaly 10 bodů v řadě a otočily tak vývoj první čtvrtiny. Druhá polovina první hrací části však znovu patřila Slavii i díky výbornému výkonu Dariy Dubniuk, jež zaznamenala hned sedm bodů.

Start druhé čtvrtiny dlouho nepřinášel bodový zisk ani pro jednu ze stran. Na první bod si fanoušci v hradecké hale museli počkat až do poloviny druhé minuty, kdy se prosadily domácí basketbalistky. Poté ovšem znovu začaly pálit Slávistky. Rozestřílela se také další z nových posil Slavie Alena Hanušová. Náskok hostujících hráček se začal zvyšovat a do přestávky už byl čtrnáctibodový.

Po poločasové přestávce byly svěřenkyně Dušana Medveckého nadále aktivní. Po dvou úspěšných tříbodových střelách vedly už o 20 bodů. Hradecké Lvice opakovaně snižovaly, ale i díky dalším čtyřem bodům Kateřiny Rokošové v poslední pětiminutovce třetí čtvrtiny i tuto část hry opanovala Slavia.

Poslední čtvrtina začala drtivým nástupek domácích Lvic, které v prvních 45 vteřinách snížily náskok BLK o čtyři body. Slavia však dobrou obranou ve zbytku poslední desetiminutovky nedovolila větší zdramatizování utkání. V poslední čtvrtině sice Slavia prohrála poměrem 14:18, ale v konečném důsledku se BLK mohlo radovat z vítězství 66:52. Velkou měrou se na vítězství podílela Alena Hanušová společně s Kateřinou Rokošovou, které shodně zaznamenaly 17 bodů. Výrazněji nezaostala také Daria Dubniuk, jež zaznamenala 15 bodů.

Ohlasy po zápase:

Dušan Medvecký (BLK Slavia Praha): Do zápasu jsme nastoupili koncentrovaně a kromě napínavé první čtvrtky jsme pak celý zápas kontrolovali. Holky předvedly výborný výkon v obraně a jsem na ně moc pyšný, 26 bodů za poločas je krása. Skvělá nálada v kabině se přenáší i do zapásů a to nás moc těší!