3. kolo Chance ŽBL 2023/24, so 7. 10. 2023, 17:00
77:71 25:20, 42:28, 55:50, 77:71 - 77:71

BLK Slavia Praha

Žílová M., Seifrtová, Lukačková, Žílová E., Dubniuk, Hanušová, Suchanová, Ježková, Zukanović, Rokošová, Špeldová

KARA Trutnov

Keliarová, Fisher, Borsová, Šmahelová, Linhartová, Rokkanen, Králová, Gaislerová, Finková, Proctor, Strýčková, Gotvaldová

Trutnovské hráčky skončily loni až na deváté příčce po dramatické tří zápasové sérii se Strakonicemi. Ani vstup do letošního ročníku nevyšel podle představ. Po porážce od USK tak chtěl Trutnov zaskočit dalšího favorita z hlavního města.

BLK nicméně od úvodních minut potvrzovalo svou kvalitu, po pouhých sedmdesáti osmi vteřinách vedlo po dvojce Rokošové již o pět bodů (8:3). Ani KARA však nezůstala dlouho pozadu a po pěti minutách srovnala Gaislerová svojí trojkou na 15:15. Hlavní role hrály od úvodních minut ofenzivy obou týmů, koše padaly ve velmi rychlém tempu. Konec první periody přišel za stavu 25:20 ve prospěch pražského klubu.

Úvod čtvrtiny druhé zastihl naše hráčky ve skvělé formě, již po dvou minutách se Suchanové podařilo zvýšit náskok na dvojcifernou hranici (32:22). Slavia se v této pasáži přitom prosazovala velmi jednoduše. Výsledkem byl proti trápícímu se Trutnovu především vinou nepřesností a přílišného počtu nedovolených zákroků čtrnáctibodový poločasový náskok (42:28).

Ačkoliv Slavia zdaleka neproměnila všechny nabídnuté šance, oproti dvěma předchozím zápasům vypadla situace o dost lépe. Nejlepší střelkyní v poločasu byla s 13 body Dubniuk, Trutnov táhla desetibodová Tereza Králová.

Po vstupu do závěrečné dvacetiminutovky zápasu se Pražanky trápila střelecky, jejich úspěšnost klesla na 35 %. Toužený úspěch nepřinesla ani střelba za tři body. Devatenáct pokusů z velké vzdálenosti přineslo pouze šest bodů. Výsledkem bylo snížení náskoku na pouhých osm bodů (44:36).

Po proměněných trestných hodech Aleny Hanušové, které zbrzdili ztrátu ve skóre následovalo konstantní přetahování se o osmibodový trutnovský deficit. Po dvou proměněných tříbodových střelách hostujících bojovnic KARA snížila na rozdíl pouhých pěti bodů (51:46). Stejným rozdílem nakonec také skončila třetí desetiminutovka a bylo jasné, že ani ve třetím kole ŽBL se nevyhneme dramatické koncovce.

Raketový vstup do závěrečné čtvrtiny ovšem napověděl, že i tento napínavý mač by mohl mít šťastný konec. Tři ofenzivní úspěchy BLK v řadě znamenaly zvýšení rozdílu na 12 bodů (62:50) a pochopitelně také velkou ránu pro sebevědomí hostujícího týmu. Tento náskok byl již pro neutralizaci hrozeb ze strany našich soupeřek dostatečný a hráčky BLK mohly zvolnit, konečný výsledek 77:71 určila svou trojkou jedna z nejlepších hráček soupeře Michaela Gaislerová.