1. kolo Chance ŽBL 2023/24, st 27. 9. 2023, 18:00

BLK Slavia Praha

Krausová, Žílová M., Seifrtová, Lukáčková, Žílová E., Dubniuk, Hanušová, Suchanová, Ježková, Zukanovič, Rokošová, Helebrantová

KP Tany Brno

Vondráčková, Svatoňová, Kopecká E., Malíková, Šotolová, Dudáčková, Hynková, Kopecká A., Galíčková, Wolf

Po základní části loňské sezony skončil mančaft z brněnské části Královo Pole na třetím místě, bylo tak jasné, že naše hráčky nečeká na úvod nic jednoduchého. V zápase padl vůbec první koš po pětačtyřiceti vteřinách, kdy se prosadila Daria Dubniuk. Stejná hráčka proměnila také první trestný hod na 8:8.

Ačkoliv utkání začalo velmi vyrovnaně, první náskok si vypracovaly díky střelbě za tři body Brňanky. Slávistiky se ovšem po průniku Aleny Hanušové posléze dostaly zpět na dostřel dvou bodů. Stav 19:21 před první pauzou stanovila Kateřina Suchanová.

Hráčky KP se po třech minutách druhé čtvrtiny dostaly do osmibodového vedení 19:27. A opět v těžké situaci zakročila Hanušová, která se prosadila zpod koše. Po dalších bodech KP následovala proměněná trojka a zvládnuté trestné hody v podání Kateřiny Suchanové. Na poločasový stav 32:34 snížila Kateřina Rokošová.

Hned po změně stran se domácí fanoušci dočkali zásluhou Štěpánky Ježkové vyrovnání. Následovala tříbodová trefa Hanušové a Pražanky v zápase rázem vedly o pět bodů. Třetí čtvrtinu naše hráčky výhrály 17:11 a celkově tak vedly čtyřbodovým rozdílem 49:45.

Drama zápasu vrcholilo. Nervozita vrostla poté, co Vondráčková trestnými hody snížila na rozdíl jediného bodu, poté Brňanky zcela dorovnaly skóre. Ačkoliv si basketbalistky z hlavního města následně vypracovaly další vedení, i tentokrát Brňanky dorovnaly.

V závěru se skore bleskově přelévalo ze strany na stranu, důležitými trojkami daly Slavii těsný náskok na 70:68 Hanušová se Suchanovou. Necelou minutu před koncem zápasu se blýskla únikem Dubniuk, která zvýšila na 72:69.

Ale také tentokrát hráčky z jihomoravské metropole dokázaly vyrovnat. Kapitánka KP Kopecká vystřelila na 72:72. To však bylo poslední vyrovnání v zápase, vše dopadlo pro BLK nakonec dobře. Dubniuk proměnila v závěrečných vteřinách jeden ze dvou trestných hodů a celý sportovní areál Rokytka mohl propuknout v euforický jásot.