16. kolo Chance ŽBL 2022/23, so 28. 1. 2023, 17:00

BLK Slavia Praha

Přibylová, Nicholas, Lukačková, Aulichová, Suchanová, Mircová, Čípková (C), Angelini, Rokošová, Baesley

Sokol Hradec Králové

Fišerová, Velichová, Hanušová, Zeithammerová, Zavázalová, Vojtková, Bolardtová, Havrylchyk, Effangová, Pokorná

Začátek sobotního zápasu přinesl velké množství nepřesností na obou stranách. Poté se ale rozstřílely především hračky hostujícího Hradce Králové, které si vypracovávaly postupné vedení. Po koši na 10:4 z pohledu hostů si trenér Slavie Dušan Medvecký vyžádal první oddechový čas.

Když proměnila v osmé minutě dva trestné hody Mariana Přibylová a následně vsítila další koš Natálie Lukačková, ztrácely červenobílé basketbalistky na své soupeřky pouze dva body. V závěru první čtvrtiny ale hostující lvice opět zabraly. Po prvních deseti minutách Slavia prohrávala 12:18.

Domácí snížily zkraje druhé čtvrtiny zásluhou Clarke-Nicholas, která se odpoutala od bránící hráčky Hradce a z otočky přesně trefila koš. Další důležitý moment přišel pro Slavii v patnácté minutě. Červenobílé hráčky zaznamenaly koš s jedním trestným hodem, který posléze proměnila Kateřina Rokošová a snížila na 17:20.

Slávistky se navíc dostaly poprvé v zápase do vedení a po trefě na 23:20 si Sokol HK požádal o oddechový čas. V druhé čtvrtině se nakonec domácí basketbalistky dostaly přes hranici dvaceti vstřelených bodů a po prvním poločase Slavia vedla nad Hradcem Králové 33:30.

Díky dvěma rychlým akcím ze strany hradeckých lvic v úvodu třetí čtvrtiny se domácí neradovaly z vedení příliš dlouho. Ve dvaadvacáté minutě se ale střelou za tři body prosadila kapitánka červenobílých Petra Čípková a ze stejné pozice jí o pár minut později následovala také Kateřina Suchanová.

Červenobílé basketbalisty si v sedmatřicáté minutě vytvořily šestnácti bodové vedení, na které musela reagovat hostující trenérka druhým oddechovým časem. Před poslední čtvrtinou Slavia vedla 57:37.

Poslední čtvrtina již žádné velké drama nenabídla. Slávistky si i nadále držely své vedení, šedesáti bodovou hranici překonala v dvaatřicáté minutě skvěle hrající Clarke-Nicholas, sedmdesáti bodovou hranici překonala minutu a půl před koncem Mariana Přibylová.

Hostující basketbalistky Sokolu Hradce Králové už pouze korigovaly výsledek, který byl po čtyřiceti minutách jednoznačně ve prospěch Slavie. Nejproduktivnější hráčkou domácích basketbalistek byla s jednadvaceti body a čtyřmi doskoky Makeda Clarke-Nicholas.