5. kolo Chance ŽBL 2022/23, ne 15. 1. 2023, 17:00

Káňová, Kubíčková, Motyčáková (C), Smutná, Wilkinson - Bačová, Duchnowska, Falenczyk, Menšíková, Perič, Rašková

BLK Slavia Praha

Beasley, Čípková (C), Přibylová, Rokošová, Suchanová - Angelini, Aulichová, Clarke-Nicholas, Helebrantová, Lukačková, Mircová

Hned pět basketbalistek Slavie se v nedělním partu dostalo nad 10 bodů, velmi se vedlo třeba Kateřině Rokošové, která si došla také pro šest doskoků. Ještě lepší byla v tomto ohledu kapitánka Petra Čípková, když pod košem sebrala osm balonů.

Obraně klubu z hlavního města se tentokrát dařilo o něco lépe brzdit Němku Anaciu Wilkinson, která řádila v předchozím vzájemném duelu v Praze. Přestože zaznamenala 16bodový zápis, vítězství svému týmu nezajistila.

Na hřišti Ostravy se totiž BLK prosazovalo od úvodních vteřin, svého soka ani jednou nepustilo k vyrovnání výsledku, natož vedení. Po šestém vstřeleném bodu se navíc domácí SBŠ zaseklo a Slavia šla do rozhodujícího trháku v hodnotě 16 bodů.

Náskok slávistek stoupal v každé čtvrtině, nejvyrovnanější průběh měla až poslední část (20:25), kdy ale trenér Dušan Medvecký mohl pošetřit síly pro další průběh ŽBL. Hned osm basketbalistek hostujícího družstva tak odehrálo více než 19 minut. Méně prostoru dostala pouze trojice Lukačková, Angelini a Helebrantová.