10. kolo Chance ŽBL 2022/23, čt 23. 2. 2023, 17:30

BK Strakonice

Lišková, Junková, Rosecká, Pitrová, Jánská - Najbrtová, Laubertová, Soukupová, Hauserová, Půroková

BLK Slavia Praha

Suchanová, Mircová, Čípková (C), Rokošová, Beasley - Přibylová, Clarke-Nicholas, Lukačková, Aulichová, Zítková, Helebrantová

První minuty se nesly ve znamení divokého basketbalu, obě strany chvíli útočily, chvíli bránily. Favorit z Prahy odskočil do výraznějšího vedení až v šesté minutě, kdy se v krátkém sledu prosadila hned dvakrát Makeda Clarke-Nicholas a po ní vyvedenou trojkou Eliška Mircová.

Slavii mohly mrzet neproměněné dorážky zpod koše, hned několik míčů vypadlo z obroučky. Přesto po trestném hodu Kateřiny Rokošové vedly Pražanky 19:10.

V dalším průběhu úvodní půle už se na soupeři ze Strakonic začal projevovat neklid v zakončení, způsobený hlavně pevnou defenzivou BLK. Hostující basketbalistky donutily domácí výběr k častější střelbě zpoza perimetru a tudíž k nepřesnostem. Družstvo z jižních Čech ostatně proměnilo v utkání pouhé čtyři ze sedmnácti trojek.

K tomu Strakonice trpěly na vlastní nedisciplinovanost. Hned několikrát se k čáře trestného hodu postavila pivotka Rokošová a i s jejím přispěním vyšplhal výsledek na poločasovou hodnotu 38:21 z pohledu Slavie.

Po přestávce začala být rotace v pražském kádru častější. To přineslo jisté porodní bolesti, domácí se dostaly zpět do zápasu a po jeho zbytek byly v zásadě vyrovnaným soupeřem. Dokonale to ilustrovala situace z 28. minuty, kdy po inkasovaném koši nekoncentrované BLK odevzdalo míč protivníkovi hned při vlastní rozehrávce. Další inkasované body z inkriminovaného momentu naštěstí nevyplynuly.

V závěrečné fázi nabíraly sebevědomí zejména méně zkušené svěřenkyně Dušana Medveckého. Solidně se předvedla stále ještě neplnoletá Mariana Přibylová, když přibližně v polovině čtvrté čtvrtiny skvostně přečetla hru, vypíchla letící balon a upalovala do protiútoku. I když se jí dvojtakt nepovedl přesně zakončit, jistě jí podobná situace povzbudí do budoucna.

Přes deset minut nakonec na palubovce strávila i Tereza Zítková nebo Veronika Aulichová. Přispěly ke zdárnému konci utkání a vítězství 69:54. Pražanky se tak v dohrávce posunuly na pátou příčku tabulky ŽBL. Pokud poslední kolo přinese očekávané výsledky, měly by na této pozici setrvat do startu play off.