3.KP 2024ZENpoh., st 15. 11. 2023, 18:00

BK Strakonice

Matoušková, Hauserová, Reisingerová, Tomšovicová, Jeništová, Vadlejchová, Soukupová, Pešková, Půrková, Jánská

BLK Slavia Praha

E. Žílová, Dubniuk, Hanušová, Suchanová, Rokošová, Krausová, M. Žílová, Lukačková, Ježková, Zukanović, Helebrantová

Pražanky dobře vstoupily do utkání. Po necelých třech minutách si vypracovaly rychlé vedení 10:2, které trojkou a dalším košem za dva body korunovala Kateřina Suchanová. Ačkoliv Strakonice dlouho dotahovaly a dostaly se od Slavie až na rozdíl čtyř bodů, v posledních dvou minutách první části červenobílé hráčky opět přidaly a po dvou koších Elišky Žílové ovládly první čtvrtinu s desetibodovým náskokem.

Po dvou proměněných trestných hodech Suchanové si Slavia vytvořila náskok šestnácti bodů, ale také tentokrát soupeř dokázal obratem snížit. Ústřední postavou byla domácí Tomšicová, která před poločasovou pauzou trefila tři ze čtyř trestných hodů a ustanovila poločasový stav 23:39.

V druhé polovině hry slávistky zcela zlomily utkání ve svůj prospěch rozhodujícím vedením. Třetí čtvrtinu, kterou svěřenkyně Dušana Medveckého ovládly 22:8, zpečetila v závěru Kristýna Helebrantová přesnou trojkou, čímž svůj celek dostala do třicetibodového rozdílu.

Na body nejvyrovnanější závěrečnou část otevřela Jeništová, na kterou však jen o třináct vteřin později odpověděla Marijana Zukanović dvěma proměněnými trestnými hody. Za hosty se v závěru ještě prosadily také Vendula Krausová, Kateřina Suchanová a Daria Dubniuk, které přispěly ke konečnému skóre 44:77.

Michal Medvecký (BLK Slavia Praha):
"Do dnešního zápasu jsme nastoupili po zhruba tří týdenní pauze a začátek utkání podle toho také vypadal. Nebyli jsme koncentrovaní a dělali jsme zbytečné chyby. V poločasové pauze jsme si řekli, co změnit, holky to splnily a druhá půle už byla čistě v naší režii. Odvážíme si povinné vítězství."